Vakıf Katılım Konut Kredisi Kar Oranı

Vakıf Katılım Konut Kredisi Kar Oranı

Vakıf Katılım Konut Kredisi kar oranı da yüzde birin altına indi. Vakıf Katılım Bankası, konut finansmanında 250.000 Lira için 180 aya kadar olan vadelerde kar oranını aylık % 0,99 seviyesine indirdi. Vakıf Katılım tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, kar oranları, 250.000 Lira – 500.000 Lira arası tutarlar için % 1,19 olarak belirlendi. Kar oranları 500.000 Lira – 1 milyon Lira arası tutarlar için % 1,29 olarak, 1.000.000 TL ve üzeri tutarlar için ise  % 1,39 olarak belirlendi.

Vakıf Katılım Konut Kredisi Kar Oranı

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada; ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olan inşaat sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla konut finansman oranını 250.000 Lira’ya kadar olan konut kredisi tutarlarında yüzde 0,99 seviyesine indirdiklerini belirtti. Göktaş, bu indirimler sayesinde bir taraftan konut stokunun eritilmesine, bir taraftan da düşük maliyetle ev almak isteyenlere destek olmayı amaçladıklarını ifade etti.

Vakıf Katılım Konut Kredisi Kar Oranı

Tüm Dünya’da Faiz Oranları İniyor

Vakıf Katılım olarak temel misyonlarının sektörle ve ülkeyle büyümek olduğunu sözlerine ekleyen Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, ” Bu vizyon doğrultusunda reel ekonominin daha da güçlenmesine katkı sağladığımız için mutluyuz. TCMB ‘nin faiz indirim kararıyla birlikte piyasalarda görülen olumlu gelişmeler, ekonominin tüm taraflarının çalışmalarında ortaya koyacağı gayret ve özenle artarak devam edecek. Tüm dünyada faiz indirimleri söz konusu. Ülkemize yönelik sermaye hareketlerinin daha da güçlenmesi için Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indiriminin yerinde olduğunu düşünüyorum. ” ifadelerini kullandı.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir