VakıfBank 1 Milyar TL ‘lik Kredi Desteği Verecek

VakıfBank 1 Milyar TL ‘lik Kredi Desteği Verecek

Ajanslara düşen son dakika haberine göre VakıfBank 1 milyar TL ‘lik kredi desteği verecek. VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, KOBİ’lere 1 milyar TL ‘lik yeni destek vereceklerini açıkladı. Özcan, KOBİ ‘lere “Katma Değer Üreten İmalatçı – İhracatçı Kredisi” kapsamında 1 milyar TL değerinde yeni bir kaynak sunduklarını duyurdu.

VakıfBank 1 Milyar TL ‘lik Kredi Desteği Verecek

Özcan, 2016 ‘da kurdukları konut kredilerine dayalı ipotek teminatlı menkul kıymet (covered bond) programı kapsamında yurt içine ve yurt dışına Euro ve TL cinsinden çok başarılı ihraçlar gerçekleştirdiklerini ve bu alanda Türkiye ‘de lider konumda olduklarını kaydetti.

Yüzde 1,45 Faiz Oranı ile Kredi Kullandırılacak

Krediden yıllık cirosu 25 milyon Lira ile 40 milyon Lira olan ve Yerli Malı Belgesi ‘ne sahip olan imalatçı – ihracatçı şirketler faydalanabilecek. İşletmeler altı ay ödemesiz dönemli 60 aya kadar vadeyle aylık % 1,45 faiz oranıyla bu krediyi kullanabilecek.

Her Zaman Vakıfbank KOBİ’lerin Yanındaki Güç Olacak

Yeni Ekonomi Programı ‘nda (YEP) üretim ve ihracat alanında yüksek katma değerli ürünlerin payının artırılmasının önemli bir rolü olduğunun altını çizen VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, açıklamalarını şöyle sürdürdü.

“Milli ekonomimizin dönüşüm sürecinde KOBİ ‘lerimize her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Kısa bir süre önce Hazine ve Maliye Bakanlığımızın öncülüğünde 13 bankanın katılımıyla oluşturulan KOBİ Değer Kredisi ‘nde de en aktif bankalardan biriyiz. Yeni kampanyamızla da imalatçı ve ihracatçı KOBİ ‘lerimize önemli bir destek sağlayacağız. Kredi kampanyalarımızın yanı sıra her türlü finansal ihtiyaçlarında KOBİ ‘lerimizin yanındaki güç olmaya devam edeceğiz.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir