VakıfBank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını Geri Çekti

VakıfBank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını Geri Çekti

VakıfBank ihtiyaç kredisi faiz oranlarını geri çekti.. Geçtiğimiz günlerde hem ihtiyaç kredilerinde hem de konut kredilerinde faiz indirimi yapan VakıfBank, ihtiyaç kredisi faiz oranlarında tekrar indirime gittiğini duyurdu. Vakıfbank, maaş müşterileri için 60 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi faiz oranını % 1,49 ‘dan % 1,45 ‘e düşürdü. Maaş müşterisi olmayanlar ise VakıfBank ‘tan, 60 aya kadar olan vadelerde % 1,59 yerine % 1,55 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi kullanabilecekler..

VakıfBank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını Geri Çekti

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, ilgili faiz indirimi ile alakalı bir açıklama yaparak, Merkez Bankası ‘nın politika faiz oranlarında 425 baz puan indirime gitmesinin ardından borçlanma maliyetlerinde yaşanan düşüşü müşterilere yansıtmaya devam ettiklerini ifade etti.

Bu kapsamda ekonomik verilerde yaşanan iyileşmeleri de göz önüne alarak bu faiz indirimi kampanyasını planladıklarını belirten  VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Kısa bir süre önce konut kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarında da önemli bir indirime gitmiştik. Bu olumlu havanın milli ekonomimize de hızlı ve etkin katkılarda bulunacağına inanıyorum. VakıfBank olarak Türkiye bilançosuna azami katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Kredi faiz indirimine ilişkin Vakıfbank tarafından yapılan açıklamaya göre kredi tahsis ücreti % 0,5 olurken, bu ücret üzerinden % 5 oranında da Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınacak.

VakıfBank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarını Geri Çekti

Vakıfbank Daha Önce de Kredi Faizlerini İndirmişti

Vakıfbank ‘ın bu ikinci faiz oranı ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenleri sevindirirken aynı banka tarafından çok kısa bir süre önce de hem konut kredisi kullanmak isteyenler için hem de tüketici kredisi kullanmak isteyenler için güzel haberler gelmişti. VakıfBank, aylık konut kredisi faiz oranını 500.000 Lira’ya kadar % 0,99 ‘a, bireysel ihtiyaç kredisi aylık faiz oranını ise VakıfBank maaş müşterileri için % 1,49 ‘a, diğer müşteriler için % 1,59 ‘a indirmişti. Yine Vakıfbank, konut projelerindeki faiz oranını, kampanyaya katılacak konut projeleri için aylık % 0,79 ‘a çekmişti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir