VakıfBank Kamuya Özel Kış Kredisi

VakıfBank Kamuya Özel Kış Kredisi

Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Vakıfbank’ın, özel sektör ve kamu çalışanlarının finansal ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik uygun faiz oranları ile kredi kampanyaları düzenlemektedir. Vakıfbank’ın kamu çalışanlarına özel hazırlamış olduğu kredi kampanyalarından biri de Kamuya Özel Kış Kredisi’dir. Vakıfbank Kamuya Özel Kış Kredisi uygun faiz oranları ve ödeme şartlarıyla kamu çalışanlarına finansal destek sağlamaktadır.

 Vakıfbank Kamuya Özel Kış Kredisi Faiz Oranı

Vakıfbank Kamuya Özel Kış Kredisi kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar ve kadrolu işçiler için hazırlanan bir kredidir. Kış Kredisi’ni kamu çalışanları 2.000 TL-90.000 TL tutarındaki ihtiyaçları için 3 ay ile 48 ay arasındaki vadelerle kullanılabilirler. Kamu çalışanlarının tüm ihtiyaçları özel hazırlanan Vakıfbank Kamuya Özel Kış Kredisi faiz oranı, kredi tahsis ücretli ve kredi tahsis ücretsiz olarak iki farklı şekilde düzenlenmiştir. Kredi tahsis ücreti alınan kredi için faiz oranı %1,34 iken, kredi tahsis ücreti alınmayan kredi için faiz oranı %1,41 olarak belirlenmiştir. Kredi tahsis oranı %0,5’dir. Vakıfbank Kamuya Özel Kış Kredisi geri ödemelerini kredi kullanacak kişinin tercihine göre aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ay ödemesiz dönemli aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, son taksit balon ödemeli veya değişken taksitli olarak ödenebilmektedir. Vakıfbank Kamuya Özel Kış Kredisi kampanyasının kredi kullandırım oranlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Kredi faiz oranı veya kredi ödeme planları hakkında daha ayrıntılı bilgi için Vakıfbank Şubeleri’ne başvurabilirsiniz.

Vakıfbank Kamuya Özel Kış Kredisi faiz oranlarına göre örneklendirmek gerekirse,

  • 10.000 TL tutarındaki bir kredi için kredi tahsis ücretli faiz oranı %1,34’ten hesaplanan 48 ay vadeli kredinin aylık ödeme tutarı 300,57 TL olurken, 50 TL kredi tahsis ücreti vardır.
  • 90.000 TL tutarındaki bir kredi için kredi tahsis ücretsiz faiz oranı %1,41’ten hesaplanan 48 ay vadeli kredinin aylık ödeme tutarı 2.753,33 TL’dir.

Vakıfbank Kamuya Özel Kış Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Vakıfbank Kamuya Özel Kış Kredisi başvurusu için gerekli belgeler ise,

  • Krediye başvuruda bulunan kamu çalışanının gelir bordrosu,
  • Kamu çalışananının çalıştığı kuruma ait kimlik belgesinin örneği veya fotokopisidir.

Maaşını Vakıfbank’tan alan kamu çalışanlarıdan gelir belgesi istenmemektedir. Vakıfbank, kamu çalışanının talep ettiği kredi tutarına göre ek belge veya teminat talebinde bulunabilir.Vakıfbank kredi başvurusunda kefil istenmemekle birlikte, bankanın gerekli gördüğü durumlarda kefil talep etme hakkı vardır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir