VakıfBank Kredi Faizlerini İndirdi

VakıfBank Kredi Faizlerini İndirdi

Ekonomideki olumlu göstergeler bankaların kredi faizlerine yansımaya devam ediyor. Bu sabah Ziraat Bankası’ndan gelen kredi faiz indirimine Vakıfbank da katıldı. Yapılan bir son dakika açıklaması ile bu kez VakıfBank kredi faizlerini indirdi.

VakıfBank Kredi Faizlerini İndirdi

VakıfBank, konut kredisi faiz oranlarını 180 ay vadeye kadar % 0,99 ’a, ihtiyaç kredisi oranlarını ise % 1,49 ’a indirdi. Güçlü Türkiye’ nin Lider Bankası’ VakıfBank, ihtiyaç ve konut kredilerinde bir indirim daha gerçekleştirdi. TCMB ‘nin politika faiz oranlarında 425 baz puan indirime gitmesinin ardından borçlanma maliyetlerinde yaşanan düşüşü müşterilerine yansıtan VakıfBank, konut kredisi aylık faiz oranını 500.000 Lira ‘ya kadar % 0,99 ’a, bireysel ihtiyaç kredisi aylık faiz oranını ise VakıfBank maaş müşterileri için % 1,49 ’a, diğer müşteriler için % 1,59 ’a çekti. Banka, ayrıca konut projelerindeki faiz oranını, kampanyaya katılacak konut projeleri için aylık % 0,79 ’a indirdi.

‘Güçlü Türkiye’nin Lider Bankası’ VakıfBank, ekonomideki dengelenme süreciyle birlikte enflasyon ve borçlanma maliyetlerindeki yaşanan olumlu havaya bir müjde daha ekledi. Konut kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarında indirime giden VakıfBank, hane halkının yanındaki güç olmayı sürdürüyor.

İhtiyaç Kredisi Faizleri de İndirildi

Enflasyona endeksli mevduat ürünleri ve kredi fırsatlarından sonra ihtiyaç ve konut kredilerinde de düzenleme yapan VakıfBank, itibaren 500.000 Lira’ya kadar olan konut kredilerinde aylık faiz oranını % 1,49 ’dan % 0,99 ‘a; bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranını ise % 1,78 ’den VakıfBank maaş müşterileri için % 1,49 ’a, diğer müşteriler için % 1,59 ’a kadar düşürdü.

Ayrıca VakıfBank, konut projelerinde aktif müşterisi olan firmaların ürettiği konutlardan satın almak isteyen bireysel müşteriler için firmaların kampanyaya katılımı halinde 180 ay vadeye kadar aylık % 0,79 faiz oranından konut kredisi olanağı sunuyor.

Ekonomideki Olumlu Havayı Müşterilere Yansıtılıyor

Faiz indirimi ile ilgili açıklamada bulunan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Milli ekonomideki dengelenme süreciyle birlikte Merkez Bankası’nın politika faiz oranında 425 baz puanlık indirime gitmesi, bankaların borçlanma maliyetlerini önemli ölçüde düşürdü. Ayrıca uluslararası piyasalardan ülkemize kaynak akışında da önemli gelişmeler yaşanıyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir