Vakifbank’tan Yeni Hizmet: GÜMKART

Vakifbank’tan Yeni Hizmet: GÜMKART

GÜMKART ile yaşanan bloke çek, transfer komisyonu ve nakit işlemlerinin yarattığı bürokrasiye son veren Vakıfbank, firmalara gümrük ödemelerini hızla tamamlamalarının yolunu açıyor.

Vakıfbank, Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü ile yaptığı anlaşmayla, GÜMKART’ı uygulamaya koydu ve bankaya gitmeden, internetten ödeme yapmadan, dekont göndermeden gümrük vergisi ödemenin tek yolunu açtı.

Gümrük sahalarındaki her türlü vergi tahsilatları, Vakıfbank’ın GÜMKART aracılığı ile Vakıfbank POS cihazlarından gerçekleştirilebilecek.

GÜVENLİK RİSKİ YOK
Firmalar gümrük sahalarında saymanlık veznelerinde beyanname vergi numarası eşleşmesi ve şifre güvenliği sağlayan GÜMKART’larıyla vergi ve diğer gümrük ödemelerini tamamlayıp mal çekişlerini anında gerçekleştirebilecekler, gümrük veznelerinde ve bankalar kanalıyla yapılan ödemelerde yaşanan zorluklar da tarihe karışacak.

Ayrıca, firmalar tarafından ödenen vergi tutarlarının çok yüksek olması nedeniyle nakit paranın temininde yaşanan zorluklar, nakit paranın ve çekin firmalar tarafından gümrük veznelerine taşınmasında yaşanan potansiyel riskler de ortadan kalkacak.

Kullanıcı kendi hesabından GÜMKART ile gerçekleştirdiği işlemler için kart masrafı veya herhangi bir komisyon ödemeyecek, çek masrafı, havale, EFT masrafları söz konusu olmayacak.

Kart sahibi firmaların güvenliği için GÜMKART’ları ve Beyanname no’larındaki vergi numaralarının kontrolü, otomatik olarak gerçekleşecek. GÜMKART ile yapılan vergi ödemesi, karttan para çekilir çekilmez Gümrük Müsteşarlığı’na otomatik olarak bilgi olarak gönderilecek ve beyannamenin kapatılması sağlanacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir