Yapı Kredi Bankası da Faiz İndirdi

Yapı Kredi Bankası da Faiz İndirdi

Bankalar kredi faizlerinde indirim yapmaya devam ediyor. Son olarak faiz indirimi haber Yapı Kredi Bankası’ndan geldi. Yapı Kredi Bankası da faiz indirdi ve konut kredisi kullanmak isteyenlere müjdeli haberi verdi. Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre konut kredisi faiz oranı yüzde 0,99 ‘a çekildi. Üstelik kredide üst limit yok.. 120 aya kadar tüm vadelerde yüzde 0,99 faiz oranlı konut kredisi kullanılabilecek..

Yapı Kredi Bankası da Faiz İndirdi

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, Bankanın makroekonomik gelişmeler ve piyasa koşullarına göre, müşterilerine ve üreticilere değer katabilme hedefiyle çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. Ülgen, açıklamalarını şöyle sürdürdü;

“Yapı Kredi olarak geniş ürün yelpazemizle ve uygun ödeme seçenekleriyle müşterilerimizin her alanda olduğu gibi konut finansmanı ihtiyaçlarında da yanındayız. Bu kapsamda tüm müşterilerimiz 120 aya kadar olan tüm vadelerde kampanyamızdan yararlanabiliyor. Geçerli faiz oranımızda kredi tutarı üst limiti de bulunmuyor. Kampanya dahilinde tüm müşterilerimizin ödeme gücüne göre farklı ödeme planları da oluşturabiliyoruz.”

Yapı Kredi Bankası da Faiz İndirdi

Konut Kredisi Faiz Oranları Düşüyor

Konut Kredisi Faiz Oranları sadece Yapı Kredi Bankası’nda düşmedi. Kamu bankalarının öncülük ettiği konut kredisi faiz oranlarındaki indirimlere özel bankalar da eklendi. Pek çok banka ve finans kuruluşu konut kredisi faiz oranlarını yüzde birin altına çekti. Konut kredisi faiz oranları yüzde 0,98 oranına kadar gerilemiş durumda..

 

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir