Yapı Kredi Bankası Kredi Erteleme Detayları

Yapı Kredi Bankası Kredi Erteleme Detayları

Yapı Kredi Bankası kredi erteleme detayları.. Son dönemde yaşanan gelişmeler ve ardından yaşanan gelişmeler sonrasında hükümetin öncülüğünde önce kamu bankaları sonrasında da özel bankalar müşterilerinin kredi borçlarını erteleme kararı aldılar. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de etkisini hissettiren korona pandemisi ekonomiyi de olumsuz etkiledi. Bu olumsuz etkileri en aza indirmek için adım atan bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası oldu..

Yapı Kredi Bankası Kredi Erteleme Detayları

Korona virüs nedeni ile yavaşlayan ekonominin ülkemize etkilerini en aza indirebilmek ve bu olumsuz etkilerden müşterilerini korumak için Yapı Kredi Bankası önemli kararlar aldı. Bu önlem paketleri içerisinde devam eden mevcut kredi taksitlerinin 30 Haziran 2020 tarihine ertelenmesi oldu. Ekonomik önlem paketi bu kadarla da sınırlı değil.. İşte Yapı Kredi’nin açıkladığı pakette yer alan destekler;

1-) Bireysel ve tüzel müşterilerin 30 Nisan’a kadar olan anapara, faiz ve taksit ödemeleri, talep edilmesi halinde, mevcut koşullarla 30 Haziran’a kadar ötelenecek.

Yapı Kredi Bankası Kredi Erteleme Detayları

Ek Kredi Limitleri Tanımlanabilecek

2-) Bireysel ve tüzel müşterilerin günlük bankacılık ihtiyaçları ve ticari faaliyetlerinin mevcut limitlerle desteklenmesi ve gerekirse ek limit çıkartılması için çalışılacak.

3-) Yapı Kredi Mobil, Yapı Kredi İnternet Şubesi ve ATM’lerden yapılacak EFT/havale ve kartsız para yatırma/çekme işlemlerinden 1 ay boyunca ücret alınmayacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir