Yapı Kredi Eğitim Kredisi

Yapı Kredi Eğitim Kredisi

En önemli ihtiyaç kredilerinden biri olan eğitim kredisi, en avantajlı hali ile Yapı Kredi tarafından size sunulmaktadır. İster yurt içi, isterseniz de yurt dışı eğitim harcamalarınız için kullanabileceğiniz Yapı Kredi Eğitim Kredisi, uygun koşullar ile size sunulmakta olan bir kredidir. 50.000 TL’ye kadar ve 38 ay vade imkanı ile size sunulmakta olan Yapı Kredi Eğitim Kredisi, birçok avantajı bünyesinde barındıran eğitim kredileri arasında yer almaktadır. Kredi için öğrencinin kendisi ya da velisi başvuru yapabilmektedir. Kredi hakkında merak ettiğiniz bütün detayları ve bu krediye nasıl başvuru yapabileceğinizi sizin için paylaşıyoruz.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi Eğitim Kredisi, isterseniz düşük faiz oranları ile isterseniz de dosya masrafı olmadan size sunulmaktadır. Krediye başvuru esnasında bu iki seçenekten birini tercih etmeniz ve krediyi bu şekilde kullanmanız gerekmektedir. Kredinin faiz oranları, kullanılmak istenen kredi miktarına göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Başvuru Şartları

Yapı Kredi Eğitim Kredisi başvurusu için gerekli olan belgeler ve şartlar şu şekildedir:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi (öğrencinin, velinin ve varsa kefil olan kişinin)
  • Gelir belgesi – maaş bordrosu (öğrencinin, velinin ve varsa kefil olan kişinin)
  • Son 3 aya ait ikametgah belgesi
  • Eğitim kuruluşu tarafından verilmiş olan kabul belgesi ve ödemeye ait plan
  • Eğitim kuruluşundan alınacak olan proforma fatura
  • Yurtiçi eğitim için öğrenci kayıt belgesi fotokopisi ile eğitim ücretini göstermekte olan proforma fatura
  • Yurt dışı eğitim için ise öğrenci kayıt belgesi fotokopisi, eğer alınmışsa öğrenci vizesi, eğitim ücretini gösteren banka hesabının da yer aldığı proforma fatura

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Avantajları

Yapı Kredi Eğitim Kredisi, birçok farklı noktada size cazip avantajlar sağlamaktadır. Kredinin avantajlarının başında hem yurtiçi hem de yurtdışı eğitim masrafları için kullanılabilir olması yer almaktadır. Üstelik krediye öğrenci ya da velisi başvuru yapabilmektedir. Bir kefil gösterildiği takdirde de krediye sahip olma oranı oldukça yükselmektedir. Yapı Kredi Eğitim Kredisi 50.000 TL’ye kadar size verilmektedir. Üstelik 38 aya varan vade imkanı da sunulmaktadır. Bütçeye uygun ödeme planı hazırlanmakta ve esnek ödeme koşulları da kredi sahibine sunulmaktadır.

Yapı Kredi Eğitim Kredisi Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi Eğitim Kredisi başvurusu için size en yakın Yapı Kredi şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra Yapı Kredi web sitesi üzerinden de krediye anında başvuru yapmanız mümkün olmaktadır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir