Yapi Kredi Evlilik Kredisi


Evlilik tarihi yaklaşıyor, onca masrafın altından nasıl kalkacağız diye dert etmeyin; evlilik harcamalarınız için Evlilik Kredisi’nden yararlanabilirsiniz.
Özellikleri nelerdir?
Belgelenebilir, düzenli ve yeterli gelir sahibiyseniz en az 1.000 YTL karşılığına kadar olan evlilik harcamalarınız için Evlilik Kredisi’nden yararlanabilirsiniz. İster YTL, ister dövize endeksli olarak kullanabileceğiniz Evlilik Kredisi, 48 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile kefalet karşılığı kullandırılır; kredi geri ödemesi boyunca, kredilendirilen kişiye hayat sigortası yapılır.
Evlilik Kredisini Yapı Kredi’den kullandığınız takdirde;
Anlaşmalı firmalardan yapacağınız alışveriş tutarını gösteren proforma faturasını alarak, kimlik ve gelir belgeniz ile birlikte kredi başvurunuzu yaparsınız. Faturadaki miktar alışveriş yapılan anlaşmalı firmaya ödenir. Ayrıca Yapı Kredi kiralık kasalarından yararlanırken depozito ücretinde yapılacak %75’lik indirimden de faydalanabilirsiniz.
Anlaşmalı firmalar ve avantajları için tıklayınız.
Geri ödeme tutarlarını ve aralıklarını ihtiyacınıza göre kendinizin belirleyebildiği Esnek Geri Ödeme Modeli, ihtiyacınız olan Evlilik Kredisi için de geçerli.
Ne kadar taksit ödeyeceğim?
Evlilik Kredisi’yle ilgili ücret ve faizleri , faiz ve ücretler bölümünde bulabilir, ayrıca geri ödemelerle ilgili hesaplamalar için Hesaplama Araçları’ndan yararlanabilirsiniz.
Kredi geri ödemelerinizi dilerseniz Otomatik Ödeme Talimatı vererek, ya da 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı ve Yapı Kredi Internet Bankacılığı üzerinden kolayca yapabilir ve ödemelerinizden Worldpuan kazanabilirsiniz. Kazanacağınız Worldpuan’ları 100.000’i aşkın World Üye İşyerinde para yerine kullanabilirsiniz.
Sorularınız ve bankacılık işlemleriniz için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’ndan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.
Nasıl başvurabilirim?
Evlilik Kredisi sahibi olmak için aşağıda belirtilen belgeler ve bu belgelerin asılları ile birlikte size en yakın şubemize uğrayarak başvuruda bulunabilirsiniz.
Başvuru sonucumu ne zaman öğrenebilirim?
Evlilik Krediniz, bankamıza başvurunuzu takiben 24 saat içinde sonuçlanır.
Başvuru için gerekli belgeler (aslı ve birer fotokopisi)
Nüfus cüzdanı/ehliyet/pasaport fotokopisi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
Gelir belgesi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi
Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
Harcamalarınıza ilişkin faturalar

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir