Yapı Kredi Konut Kredisi Fırsatları

Yapı Kredi Konut Kredisi Fırsatları

Yapı Kredi kuruluş ve bankacılık faaliyetlerine başlayış tarihinden günümüze kadar gelen süreç içerisinde müşterilerinin tüm acil ihtiyaçlarını anında giderebilmelerini sağlamak, müşterilerinin sahip olmak istedikleri konut ve taşıtlara sahip olabilmelerine imkan tanımak, müşterilerinin yeni bir iş kurup kendi işlerinin patronu olma hayallerini gerçeğe dönüştürmek ve sahip oldukları işleri geliştirip daha fazla kazanç elde etmelerine olanak tanımak amacıyla birbirinden avantajlı kredi imkanlarını müşterilerine sunmaktadır. Yapı Kredi Bankası tarafından sağlanmakta olan bu çok cazip kredi imkanları oldukça uygun faiz oranları ve çok geniş vade seçenekleri ile kredi çekimlerinizde sizlere kolaylıkla geri ödeme fırsatını da sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutma hedefinde emin adımlarla ilerlemekte olan Yapı Kredi Bankası, başvurularınız için de oldukça kolay ulaşım imkanlarını sizlerin hizmetine sunmuştur.

Yapı Kredi Konut Kredisi Faiz Oranı ve Kredi Detayları

Yapı Kredi tarafından müşterilerine sunulmakta olan ayrıcalık kredi imkanlarından biri de Yapı Kredi Konut Kredisi’dir. Yapı Kredi Konut Kredisi sayesinde tüm Yapı Kredi müşterileri istedikleri konuta rahatlıkla kavuşma fırsatına erişebilmektedirler. İşte, Yapı Kredi Konut Kredisi faiz oranı ve kredi detayları:

 • Yapı Kredi Konut Kredisi ile maksimum 120 ay vade elde etme imkanına sahipsiniz. Ayrıca bu 120 aya kadar varan vade imkanlarından yararlandığınız zaman satın almak istediğiniz evin fiyatının yüzde 80’i kadar Yapı Kredi Konut Kredisi kullanma hakkına sahip olursunuz.
 • Yapı Kredi Konut Kredisi’nin faiz oranı yüzde 1,14 olarak belirlenmiştir.
 • Yapı Kredi Konut Kredisi kredi tahsis ücreti 500 TL olmaktadır.
 • Ödenmesi gereken ekspertiz ücreti 545 TL olarak belirlenmiştir.
 • Ödemeniz gereken ipotek tesis ücreti 185 TL olurken yıllık DASK prim ücreti tutarı ise 120 TL’dir.

Yapı Kredi Konut Kredisi için Gereken Belgeler

Yapı Kredi Konut Kredisi için gereken belgeler ve evraklar aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz şekildedir:

 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Gelir beyannamesi
 • Son iki ay içerisinde alınmış olan maaş bordrolarından biri veya antetli bir kağıda yazılmış olan, şirket yetkililerince imzalanmış bir maaş yazısı, yetki belgesi ve şirketin imza sirküleri
 • Serbest meslek erbabı iseniz Vergi Levhası fotokopisi
 • Emekli iseniz Maaş Cüzdanı fotokopisi
 • Kira geliriniz varsa tapu ile kira kontratının fotokopisi
 • Su, elektrik, doğalgaz veya telefon faturalarından biri(son 3 ay içerisinde alınmış olmalı)
 • Satın alınmak istenen konuta ait tapu fotokopisi

Yapı Kredi Konut Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Konut Kredisi başvurusu yapabilmek için Yapı Kredi Bankasının resmi internet adresine girerek ilgili kredinin bilgi formunu doldurmanız, mobil bankacılık uygulaması ile başvuruda bulunmanız veya sizlere en yakın Yapı Kredi Bankası Şubesi’ne giderek fiili başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir