Yapı Kredi, sorunlu kredi ihale edecek

Yapı ve Kredi Bankası, ticari ve kurumsal sorunlu krediler arasından seçilerek oluşturulan 24 gruba ait 69 şirketten olan 540 milyon YTL tutarındaki portföyü ihale yöntemi ile satışa sunacak.

Milliyet-Bankadan Borsaya gönderilen açıklamada, banka yönetim kurulunun 14 Aralık 2007 tarihinde yaptığı toplantısında, bankanın sorunlu krediler stokundan müşteriler ve/veya portföyler seçerek bunları ilgilenen yatırımcılara satmak, bu satışlara ilişkin işlemleri yönetmek ve sonuçlandırmak üzere yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verildiği kaydedildi.
Açıklamada, banka tarafından ticari ve kurumsal sorunlu krediler arasından seçilerek oluşturulacak takribi 24 gruba ait 69 şirketten olan 540 milyon YTL tutarındaki portföyün, ihale yöntemi ile satışa sunulması
planlandığı bildirildi.
İhaleye çıkarılacak sorunlu kredi portföyünün detayının, ihalenin şartlarının ve zamanının daha sonra bildirileceği belirtilirken, planlanan satış sürecinin ekonomik etkilerinin ise sürecin tamamlanmasına bağlı olarak açıklanacağı ifade edildi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir