Yapı Kredi'den dövize endeksli konut kredisi

Yapı Kredi'den dövize endeksli konut kredisi

Yapı ve Kredi Bankası İsviçre frangı ve İngiliz sterlinine endeksli konut kredisi kullandıracak.

Banka konut kredisi ürün portföyüne dövize endeksli 2 yeni ürün daha ekledi.

Yapı ve Kredi Bankası’ndan yapılan açıklamaya göre, konut kredisi almayı düşünen müşteriler artık Yapı Kredi’den İsviçre frangına veya İngiliz sterlinine endeksli konut kredisi kullanabilecek.

Kredilerin vade ve faiz oranları, İsviçre frangı için 120 ay vadeye kadar yüzde 0.54, 121-240 ay vade arası yüzde 0.57 olarak belirlenirken, İngiliz sterlini için 240 ay vadeye kadar kredi faizi yüzde 0.75 olarak açıklandı.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sönmez, özellikle döviz cinsinden geliri olanların taleplerine karşılık vermek üzere bu iki yeni ürünü geliştirdiklerini belirtti.

Söz konusu kredilerin birçok kişinin ilgisini çekebileceğini ifade eden Sönmez, ancak döviz geliri olmayanların risklerini iyi hesap etmeleri ve kredi kullanım kararlarını bu doğrultuda vermeleri gerektiğinin altını çizdi.

2008 yılında faiz oranlarında düşüş beklendiğini belirten sönmez, ikincil piyasanın hayata geçmesi ve kurumsal yatırımcının ilgisiyle birlikte finansman kaynağının çeşitleneceğini ve maliyetin de düşeceğini kaydetti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir