Yarıyıl Tatilinde (15 Tatilde) Havalar Nasıl Olacak ?

Yarıyıl Tatilinde (15 Tatilde) Havalar Nasıl Olacak ?

Ülkemizde eğitim hayatını sürdüren yaklaşık 17 milyon öğrencinin heyecanla beklediği yarıyıl tatili (15 tatil) nihayet başladı. Peki öğrencilerin yoğun ve tempolu geçen eğitim hayatlarına küçük bir mola vermesi ve dinlenmesi için önemli bir fırsat olan yarıyıl tatilinde (15 tatilde) havalar nasıl olacak ? Gezmek, eğlenmek ve dinlenmek için önemli bir fırsat olan yarıyıl tatili imkanı olan öğrencileri için gezmek ve tatil olanağı da sunuyor. Peki yarıyıl tatilde havalar tatil ve geziler için uygun olacak  mı? İşte merak edilen hava durumu tahminleri..

Yarıyıl Tatilinde (15 Tatilde) Havalar Nasıl Olacak ?

Meteoroloji’den beklenen haber geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre geçtiğimiz yılın son günleri ile bu yılın ilk günlerinde yaşanan soğuk hava ve özellikle iç ve doğu kesimlerdeki kar yağışlarının ardından, batı kesimlerden başlayarak hava sıcaklıklarının artması bekleniyor. Yarıyıl tatilinde genel olarak hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında olması, ülkenin batı bölgelerinde ise normallerin 2 – 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

İç ve doğu kesimler daha çok yüksek basınç merkezinin etkisinde kalacak. Bu bölgelerde gece ve sabah saatlerinde sis ve pus olayı bekleniyor. Yarıyıl tatilinin 2. haftasında ise yurdun büyük bölümünde yağmur ve sağanak tahmin ediliyor.

İzlanda kökenli alçak basınç merkezlerinin Orta Akdeniz ‘e inmesi nedeniyle yarıyıl tatilinin ilk haftasında batı kesimlerde yağmur ve sağanak tahmin edilirken, yüksek rakımlı yerler ve dağlar haricinde kar yağışı beklenmiyor.

Yarıyıl Tatilinde İstanbul ‘da Hava Durumu

İstanbul’da bu dönemde hava sıcaklıklarının güneybatılı hava akımlarıyla genel olarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve aralıklı yağmur tahmininde bulunuluyor.

15 Tatilde Ankara ‘da Hava Durumu

Ankara ‘da havanın gelecek hafta ortasına kadar yağışsız, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli olması bekleniyor. Çarşamba ve perşembe günleri hafif yağmurlu olması, hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi öngörülüyor. Yarıyıl tatilinin ikinci haftası ise havanın genellikle çok bulutlu olması, aralıklarla yağmur geçişleri yaşanması bekleniyor.

Yarıyıl Tatilinde İzmir ‘de Hava Durumu

İzmir’de de hafta sonundan itibaren sağanak bekleniyor. Kentte yağışların gelecek hafta ortasından itibaren zaman zaman etkisini artıracağı, hava sıcaklıklarının mevsim normalleri ve zaman zaman üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir