Yasal Takipte Olanlar Kredi Kullanabilir mi?

Yasal Takipte Olanlar Kredi Kullanabilir mi?

Bankalara borcunu ödeyememiş, yasal takibe düşmüş, avukatlık olanlar kredi kullanabilirler mi? Bu soru sitemiz üzerinden bizlere en sık gönderilen sorulardan… İcralık olanlar Kredi Çekebilir mi? Avukatlık Olana Banka Kredi Verir mi? Avukata Düşmüş Borçlar İçin Kredi Kullanılabilir mi? Ödenemeyen Krediler İçin Borç Transferi Nasıl Yapılır? Bu yazımızda tüm bu sorular için cevap aramaya çalışacağız…
.
Bankalara olan kredi borçlarını ve kredi kartı borçlarını ödeyememiş, bu nedenle de icralık olmuş ya da avukata verilmiş kişiler bu borçlarını nasıl kapatabilecekleri konusunda bizlerden sürekli yardım ve destek istemekteler. Ancak her kişinin durumu ve içerisinde bulunduğu şartlar farklı olduğundan bu süreç kişilere göre değişiklik gösterebilmektedir.
.
Sizler bankalara borçlarınızı ödeyemeyaceğinizi anladığınız ilk anlarda yani kredi kartı ödemelerinize yetişemez duruma geldiğinde ya da kredi taksitlerinizi yetiştiremediğinizde ilk aylarda hemen bir çözüm yolu arayışına başlamalı araştırmalar yaparak Borç Transfer Kredisi kullanmaya çalışmalısınız. Çünkü kredi borçlarınızı ya da kredi kartı borçlarınızı geciktirdiğiniz her ay sizin Kredi Notunuzun düşmesine neden olacak bu da ilerleyen zamanlarda kredi kullanabilmenizi daha da zorlaştıracaktır. Borçlarınıza ilişkin BORÇ TRANSFER KREDİSİ kullanmak için BURAYA tıklayarak sitemizden tüm güncel borç transfer kredisi kampanyalarını takip edebilirsiniz.
.
Kredi Borçlarınızı ödemekte zorlandığınızda tercih edebileceğiniz bir diğer çözüm yolu ise EK KREDİ seçeneği olacaktır. Ek Kredi ile mevcut kredinize ilave olarak bir miktar daha kredi kullanarak kredi taksitlerinizi düşürebilir ya da mevcut nakit sıkıntınıza kısa vadeli çözümler üretebilirsiniz. Sitemizdeki tüm Ek Kredi haber ve detaylarını BURADAN takip edebilirsiniz.
.
Bütün bu seçeneklere rağmen kredinizi ya da kredi kartınızı geciktirdiniz ve bankadan uyarı aldınız diyelim.. Bu durumda banka sizin hakkınızda yasal işlem başlatmadan 3 ay içerisinde borcunuzu ödemek için bir çözüm yolu aramalısınız. Çünkü banka hakkınızda yasal işlem başlattığında borcunuza İcra Masrafları, Avukat Ücretleri, Temerrüt Faizi gibi pek çok ek olacak ve borcunuz her geçen gün katlanarak sizi daha çok sıkıntıya sokacaktır. İcralık ya da avukatlık olmadan önce banka ile görüşmeli ve anlaşma yaparak ödeme planınızı belirleyerek borçlarınızı taksitlerle kapatmaya çalışmalısınız.
.
Bütün bu aşamaları geçip icralık duruma gelmişseniz artık tüm bankaların sizin için kredi onayı vermesi çok düşük bir ihtimal diyebiliriz. Bu durumda yapabileceğiniz bankanın avukatı ile görüşüp anlaşma sağlayarak borçlarınızı taksitler halinde kapatmaya çalışmaktır. Bunu da yapmazsanız icra dosyasından borcunuza her geçen gün için faiz eklenecek ve çalışıyorsanız maaşınızdan kesilecek, çalışmıyorsanız mal varlıklarınıza haciz yapılarak sizi huzursuz edecektir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

3 Comments

  1. Slm benim banka borcum yok ama kişisel avukata düşmüş maaşımda icra var ziraat bankası maaş müşterisiyim sicil affından faydalanabilir miyim halen maaşından kesiliyor icram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir