Yeni Kimlikle ATM’den Para Çekme Dönemi

Yeni Kimlikle ATM’den Para Çekme Dönemi

Yeni kimlikle ATM’den para çekme dönemi adım adım geliyor. Çok kısa bir  sürede artık tüm banka ATM’lerinden sadece kimlikle kartsız para çekme dönemi başlayacak.. Yeni kimliklerle ilgili yenilikler bununla da sınırlı değil.. Artık ödeme işlemleri, sağlık işlemleri ya da noter işlemleri gibi pek çok işlem de yeni kimliklerle gerçekleştirilebilecek..

Yeni Kimlikle ATM’den Para Çekme Dönemi

Cumhurbaşkanlığı ‘nın 2020 programına göre; Dijital Dönüşüm Ofisi, uygulamaya geçen elektronik kimlik kartına yönelik düzenleme çalışmalarını tamamlayacak. Çalışma ile kimlik kartının tüm kimlik doğrulama uygulamalarında kullanılması sağlanacak. Bu kapsamda Kimlik Kartı Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi Yönetmeliği yayınlanacak ve uygulama için pilot kurumlar ile iller belirlenecek.

Yeni Kimlikle ATM'den Para Çekme Dönemi

Yeni kimliklerle artık elektronik ortamda dokümanlar imzalanabilecek, ATM ’lerden para çekilecek, ödeme yapılacak, noter ve sağlık hizmetlerinden yararlanılabilecek. Dijital Dönüşüm Ofiisi, Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ‘ni de güncelleyecek. Milli Elektronik Mesajlaşma Platformu için yürütülen pilot proje kapsamında prototip geliştirilecek. Kamu kurumlarının Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya kullanımını düzenleyen rehber de Ofis tarafından hazırlanacak.

Dijital Dönüşüm Ofisi, yurt dışı kaynaklı siber saldırıları önlemek amacıyla Milli Elektronik Mesajlaşma Platformunu hayata geçirmeye de hazırlanıyor. Bu kapsamda kamuda siber güvenliğin koordinasyonu da Dijital Dönüşüm Ofisi çatısı altında toplanacak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir