Yepyeni Bir Kredi Karti; Citi Axess

Yepyeni Bir Kredi Karti; Citi Axess

Akbank ve Citi ortaklığında çıkarılan Citi Axess kredi kartı pazarda iddialı. Hedef 1 yıl içinde 100 bin kart.

Akbank ve Citi’nin sürdürdüğü stratejik ortaklık kapsamında çıkarılan yeni ürünü Citi Axess kredi kartı, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Citibank Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Steve Bideshi de Türkiye’deki siyasi belirsizliklere ilişkin sorular üzerine, bu tür politik gelişmelerin kendileri için yeni bir şey olmadığını, bu tür pek çok politik gelişme ve iniş-çıkışlar gördüklerini ifade etti.

YATIRIMLARA DEVAM

Bideshi, “Biz bu tür gelişmelere karşı bağışıklık kazandık. Türkiye’de yatırım yapmaya devam edeceğiz ama ne kadar olacağını ekonomideki gidişat belirleyecek” diye konuştu.

Türkiye’de bulunmaktan rahat olduklarını dile getiren Bideshi, “Eğer bazı şeyler stabilize olursa tabii ki daha fazla risk alınıyor. Tersi olursa daha az risk alınıyor. Bizim burada stop etmemiz diye bir şey söz konusu değil. Yatırımlarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Citibank Türkiye Genel Müdürü Serra Akçaoğlu, Akbank ve Citi ortaklığında çıkarılan Citi Axess kredi kartının tamamen yeni bir müşteri segmentine hitap edecek yeni bir ürün olacağını ve önümüzdeki bir yıl içinde en az 100 bin karta ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.

Akçaoğlu, Citi Axess kredi kartının tanıtıldığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, Citibank’ın Türkiye’de 16 şehirde 50’den fazla şubeye sahip olduğunu belirterek, Türkiye’nin gerek bireysel gerek kredi kartlarında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu, Citi Axess ile de ürün ve hizmetleri rekabetçi piyasada geliştirmek istediklerini vurguladı.

Citi Axess ile yeni bir müşteri segmentine ulaşmayı ve kredi kartlarında büyümeyi hedeflediklerini dile getiren Akçaoğlu, Citi Axess’in Citi’nin faaliyet gösterdiği diğer ülkelere taşıyacağı global başarı öyküleri arasında yer alacağına inandıklarını söyledi.

Konuşmasının ardından soruları da yanıtlayan Akçaoğlu, “Citi Axess, tamamen yeni bir müşteri segmentine hitap edecek yeni bir ürün olacak. Axess ve Citibank kredi kartları aynen devam edecek. Önümüzdeki bir yıl içinde en az 100 bin karta ulaşmayı hedefliyoruz. Daha sonraki yıllara dair de artan sayılarda hedefimiz olacak” diye konuştu.

“FAİZ ORANLARI REKABETÇİ OLACAK”

Dünya çapında kredi kartında değişik şekillerde işbirliklerine gittiklerini anlatan Akçaoğlu, Akbank ile Türkiye’de ATM paylaşımı, Akbank mortgage ürün ve fonlarının Citibank şubelerinde sunulması, Akbank ATM ve şubelerinden Citi kredi kartı ve bireysel kredi ödemesi alınması gibi işbirliklerinin olduğunu, Rekabet Kurulu mevzuatı çerçevesinde her iki banka arasında sinerjiyi maksimize edecek projeler üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Serra Akçaoğlu, 1996 yılından beri bireysel bankacılık alanında faaliyet gösterdikleri Türkiye’de yarım milyondan fazla kredi kartına sahip olduklarını bildirdi.

Müşterilerin taksit yapabileceği ve puan kazanabileceği bir karta ihtiyacı olduğunu belirten Akçaoğlu, bu özelliklerin Axess’te olduğunu, Citibank’ın da borç transferi ve aktif limit gibi özelliklerinin birleştirilerek müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda yeni bir ürün ortaya koyduklarını kaydetti.

Faiz oranlarına ilişkin ise Akçaoğlu, Citibank’ın kredi kartı faizlerini 2006 sonlarında ciddi olarak indirdiğini ve rekabetçi oranlara çektiğini belirterek, Citi Axess’in de faiz oranlarının rekabetçi ve mevcut piyasa oranlarında olacağını aktardı.

“7 MİLYONA YAKIN MÜŞTERİMİZ VAR, ŞUBE SAYIMIZ 800’E YAKLAŞIYOR”

Akbank Genel Müdürü Zafer Kurtul da konuşmasında, banka olarak her zaman sürdürülebilir ve planlı büyümeye odaklandıklarını, sağlıklı ve karlı büyüme stratejisini yaratıcı ve işlevsel iş yapma anlayışıyla beslediklerini vurgulayarak, dünyanın en büyük kredi kartı sağlayıcısı Citi ile ortak bir kredi kartını müşterilerle paylaşmaktan son derece memnun olduklarını dile getirdi.

Citi Axess kredi kartının stratejik ortaklık açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Kurtul, “Citi, dünyanın en büyük finansal kuruluşlarından. Axess ise Türkiye genelinde 4,1 milyon kullanıcısı bulunan, üye iş yeri yaygınlığı, kampanya, taksit ve chip para avantajlarıyla müşterilerine sürekli kazandıran kredi kartı markası. Bu iki güçlü markanın en yeni bankacılık ürünü Citi Axess kredi kartı oldu” diye konuştu.

Bankanın bu yılın ilk çeyreğinde kredilerde yüzde 11, mevduatta yüzde 14 büyüdüğünü ve toplam aktiflerinin 81 milyar YTL’yi geçtiğini aktaran Kurtul, Türkiye’de 7 milyona yakın müşterileri bulunduğunu ve şube sayısının sene sonunda 800’e yaklaşmasının söz konusu olduğunu kaydetti.

“CITIBANK, TÜRKİYE’YE KİLİT ÜLKE OLARAK GÖRÜYOR”

Citibank Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Steve Bideshi de, 30 yılı aşkın süredir Türkiye’de olduklarının altını çizerek, “Citibank, Türkiye’yi çok güçlü büyüme alanı ve kilit bir ülke olarak görüyor. Akbank ile ortaklığımızdan gurur duyuyoruz. Genç nüfus, ekonomi için çok önemli bir itici güç. Burada artan mevcudiyetimiz, Türk ekonomisine olan inancımızdan” diye konuştu.

Akbank ile Türkiye’deki stratejik ortaklık sürecine bakıldığında Citibank’ın küresel bilgileri ve dünyadaki en iyi uygulamaları getirerek katkıda bulunduğunu vurgulayan Bideshi, geride bırakılan sürede her iki bankanın müşterilerine değer katacak işbirliği alanlarında çalışmalar yapıldığını ve Citi Axess’in bu işbirliğini daha da güçlendirdiğini söyledi.

Bideshi, “Citi’nin Akbank’ta yüzde 20 paydaşlığı, bankanın Akbank’a, Türkiye’ye ve kendi bünyesine yaptığı stratejik ve uzun vadeli bir yatırımdır. Citi’nin 100’den fazla ülkedeki tecrübesini Axess’in Türkiye’deki gücüyle birleştirmesinden memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

4 Comments

  1. NOT:Ben ESMA TURGUT yaklaşık 5 yada 6 ay önce sokakta dolaşıp citiaxess kredi kartı başvurusu alan iki arkadaşla tanıştım ve ihtiyacım olabileceğini düşünerek kredi kartı başvurusu yaptım ancak hiç kullanmadım hatta şifre bile almadım.Birkaç gün önce bir mail aldım citiaxess kartıma 50 TL borcum olduğuna dair şifresi bile alınmamış bir karta nasıl borç yapılabilir yada nasıl kart ücreti alınabilir açıklama bekliyorum numaram 0534 342 78 18. müşteri hizmetleri diye vermiş olduğunuz numaradan muhatap olacak kimseyi bulamıyoruz sürekli oradan oraya telefon bağlanıyor kartı iptal ettirmek istiyorum bilginize acil dönüş bekliyrm

  2. slm esma, kartı aldıktan sonra ilk 3 ay içinde alışveriş yapar isen ilk yıl için kart ücreti ödemiyorsun öyle bi saçmalık söz konusu malesef. Aynısı banada oldu mecbur alışveriş yaptım ve kart ücreti iptal oldu şimdi bide aylık 16 tl küsür bilmem kart sigortası ödemesi var göya biz kartı alırken imza atmışız böyle bir aldatmacada var bu bankada. aradım iptal ettirdim fakat bu ay yine gelmiş anlıcağın rezil bir banka hemen şimdi arayıp iptal ettirecem kartı lanetler olsun böyle bankaya. hiç kimse sakın ve sakın bu bankadan almasın kredi kartı. city axess mağduru.

  3. merhaba 2 yada 3 ay önce işyerime gelen kart tanıtıcı kızlar sayesinde güzel bir kandırmaca yaparak bahsettiğiniz bu lanet kartı banada ittirdiler hiç şifre bile almadığım hallde 55.0 tl’lik borç yıllık kart parası geldi fakat tanıtırlarken kart parası yok dediler bu nasıl bir saçmalık arıyorum bi türlü ulasamıyorum bu bankaya muhaddap olacak kimse çıkmıyor.acaba nasıl bu saçmalıktan kurtulabalirim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir