Yıl Sonuna Kadar Ödemesiz Nefes Kredisi

Yıl Sonuna Kadar Ödemesiz Nefes Kredisi

İşletmelere yıl sonuna kadar ödemesiz Nefes Kredisi müjdesi geldi. Geçtiğimiz yıllarda da işletmelerin zor zamanlarında imdadına yetişen Nefes Kredisi, 2020 yılının sıkıntılı dönemlerinde de işletmelerin hizmetine sunuldu. Nakit sıkıntısı yaşayan işletmeler, Nefes Kredisi ile rahatlayacaklar. Üstelik Nefes Kredisi ‘nde bu yıl ödeme yok.. 2020 yılında kredisini kullanıp ihtiyaçlarını karşılayacak işletmeler, kredinin geri ödemesine 2021 yılında başlayacak..

Yıl Sonuna Kadar Ödemesiz Nefes Kredisi

Müjdeli haberi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Rifat Hisarcıklıoğlu verdi. Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre; Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında, zorda olan şirketler için bir kez daha Nefes Kredisi ‘nin hayata geçirildiği duyuruldu. 3 yılda 12 milyar TL ‘nin üzerinde kredi hacmi oluşan Nefes Kredisi ‘nin 7 ‘ncisi 6 milyar TL ‘lik kredi hedefiyle Denizbank ile başladı. Kredi kapsamında faiz oranı % 7,5 olarak belirlenirken bu yıl anapara ve faiz ödemesi olmayacak.

Nefes Kredisi Hakkında Yapılan Açıklama Şöyle;

” Bu projede TOBB ve 365 oda ve borsa olarak, üyelerimize kısa sürede 6 milyar TL ‘nin üzerinde kredi sağlayacağız. TOBB Nefes Kredisi ‘nin faizi yıllık % 7,5 olacak. Bir üyemiz azami 100 bin TL kredi kullanabilecek. Bu tutar illere göre 50.000 TL ile 100.000 TL arasında değişebilecek.

Yıl Sonuna Kadar Ödemesiz Nefes Kredisi

Nefes Kredisi Ödemeleri 2021 Yılında

Nefes Kredisi kullananlar 2020 yılında anapara ve faiz ödemesi yapmayacak. Krediyi alan işletmeler 2020 yılı için bankanın yolunu unutacak. Krediyi 2021 yılında 12 eşit taksitte geri ödeyecek. Kredinin % 80’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak.

Nefes Kredisi Başvuruları Denizbank ‘a Yapılacak

Cirosu 25 milyon TL ‘nin altında olan küçük işletmeler bugünden itibaren üye oldukları oda ve borsalardan alacakları üyelik belgesiyle Denizbank şubelerine başvuru yapabilecekler. “

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Deha Nakliyat