YSK Ankara Kararını Verdi

YSK Ankara Kararını Verdi

Bugün seçimlerin ardından yoğun bir gündem yaşanıyor. İstanbul ve Ankara’ya ilişkin Yüksek Seçim Kurulu’na yapılan başvurular ve gelişmeler adeta baş döndürüyor. İlçe ve İl Seçim Kurulları’na yapılan başvuruların ardından bugün de partiler tarafından YSK’ya başvurular yapılıyor. Ak Parti bugün İstanbul ve Ankara’da tüm oyların tekrar sayılması için başvurularını yapmıştı. YSK’dan ise bu başvurulara ilişkin ilk karar geldi. YSK Ankara kararını verdi.

YSK Ankara Kararını Verdi

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti ‘nin müracaatı üzerine Ankara ‘nın 13 ilçesinde oyların yeniden sayımına ilişkin başvuruyu reddetti. Edinilen bilgiye göre, AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından Ankara’nın 25 ilçesinde büyükşehir belediye başkan adaylığı seçiminde kullanılan oyların yeniden sayımına ilişkin yapılan başvuru sonuçlandı.

Yüksek Seçim Kurulu Ankara Kararı

Bugün Ak Parti’nin yaptığı başvurunun ardından YSK tarafından yapılan inceleme neticesinde 25 ilçeye yapılan itirazlardan 13 ‘ünün reddedildiği öğrenildi. Diğer 12 ilçe için yapılan başvuruların YSK tarafından değerlendirilmesine devam ediliyor.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir