YSK Kararı Sonrasında Dolarda Şok Yükseliş

YSK Kararı Sonrasında Dolarda Şok Yükseliş

Bu akşam saatlerinden YSK tarafından duyurulan kritik İstanbul kararı sonrasında gözler döviz kurlarına çevrildi. YSK kararı sonrasında Dolarda şok yükseliş kısa süreli olurken, kararın ardından geçen birkaç saat içerisinde döviz kurlarının gevşemeye ve bir miktar gerilemeye başladığı görüldü.

YSK Kararı Sonrasında Dolarda Şok Yükseliş

Yüksek Seçim Kurulu ‘nun İstanbul kararı sonrası dolarda büyük bir hareketlilik yaşandı. Geçtiğimiz haftayı 5,95 TL seviyelerinde kapatan dolar YSK kararı sonrasında 6 TL sınırını da hızla aşarak 6,12 Lira seviyelerine kadar yükseldi.
YSK tarafından verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ve yenilenmesi kararı sonrasında kurlarda hızlı ve çok bir yükseliş dalgası görüldü. Ancak bu dalga kısa sürdü ve yerini bir miktar gerilemeye bıraktı.

Saat 22:00 İtibari ile Dolar 6,07 TL Seviyesinde

Bugün gün ortasında 6,04 TL seviyesinde olan dolar/TL kuru YSK kararının ardından saat 19:30 sularında 6,12 TL seviyesine kadar tırmandı. Bu yükselişin ardından bir miktar gevşeyen Dolar, saat 22:00 sularında 6,07 TL seviyelerine kadar geriledi. İşte şu an itibari ile döviz kurları;

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir