Ziraat Bankası 049 Faizli Destek Kredisi

Ziraat Bankası 049 Faizli Destek Kredisi

Korona virüsün ekonomi üzerinde yapmış olduğu tahribatların en aza indirilmesi için adım atan Ziraat Bankası ihtiyacı olanlara yüzde 0,49 faiz oranı ile 10 bin Lira ‘ya kadar kredi kullandıracak. Destek Kredisi kullanmak için daha önce Ziraat Bankası müşterisi olmak da gerekmiyor. İşte Ziraat Bankası 049 faizli Destek Kredisi ayrıntıları..

Ziraat Bankası 049 Faizli Destek Kredisi

Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank tarafından yapılan ortak açıklamaya göre, dünya genelinde yaşanan ve ülkemizi de etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan ” Ekonomik İstikrar Kalkanı “ tedbirleri doğrultusunda 3 kamu bankası tarafından hane halkı geliri aylık 5000 TL ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıldı.

” Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi “ adı verilen uygulamada, temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla bireysel segment müşterileri, 10.000 TL ‘ye kadar, 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 aya kadar vadeli, aylık eşit taksitli kredi kullanabilecek. Müşterilere, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile bu krediden faydalanma imkanı da sunulacak. ” Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi “, bankalar tarafından ortak kriterlerle değerlendirilecek.

İşte Ziraat Bankası Tarafından Yapılan Açıklama

Konuya ilişkin Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama şöyle;

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan  “ Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası olarak hane halkı geliri aylık 5.000 TL ve altında olan bireysel müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz. ”

Ziraat Bankası 049 Faizli Destek Kredisi

Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi Şartları

Ziraat Bankası ‘nın vatandaşların temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla hayata geçirdiği Destek Kredisi ‘nin şartları şöyle;

Kredi kullanacak kişinin aylık gelirinin 5000 TL ve altında olması gerekiyor.

Kampanya kapsamında maksimum 10 bin Lira ‘ya kadar ihtiyaç kredisi kullanılabiliyor.

Kredi vadesi 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 Aya kadar vadeli olarak belirlenmiş.

Kampanyada ilk 6 ay ödemesiz, sonraki aylarda ödemeler eşit taksitli olacak yapılıyor.

Kredinin aylık faiz oranı % 0,49 olarak belirlenmiş.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir