Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Yenileme Kredisi Verecek

Ziraat Bankası 6 Ay Ödemesiz Yenileme Kredisi Verecek

Ziraat Bankası ile Antalya Ticaret ve Sanayi Odası bir iş birliği gerçekleştirdi ve küçük otellere yenileme kredisi verilmesi yönünde bir çalışma başlatıldı. Anlaşma kapsamında küçük otellere Ziraat Bankası 6 ay ödemesiz yenileme kredisi verecek. Müjdeyi Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin verdi.

Ziraat Bankası 2 Yıl Ödemesiz Yenileme Kredisi Verecek

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Antalya Temsilciliği üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Antalya ‘da tarım arazilerinin imara açılıp konut inşa edildiğini belirten Çetin, kampanya yapıp, biraz müteahhitlerin elindeki konut stoğunu eritmek istediklerini de ifade etti.

Kampanyanın tüm ATSO üyelerini kapsayacağını belirten Çetin, “Aynı zamanda 500.000 TL ‘ye kadar küçük otellere renovasyon kredisi ve yenileme kredisi. İkisiyle ilgili bir çalışma var. 6 ay ödemesiz 500.000 TL ‘ye kadar da küçük otellerin yenilenmesiyle ilgili bir renovasyon kredisi ve % 0,98 oranla konut kredisi çalışması yapıyoruz. Bu şekilde konut stoğunun bir bölümünü eritebiliriz.” şeklinde konuştu.

Yaş sebze ve meyvenin paketleme esnasında ayrıştırılırken yaklaşık % 15 – % 20 oranında zayi olduğuna dikkat çeken Çetin, özellikle bu konuda çalışmalar yapılması gerektiğinin altını çizdi. Çetin, marketlerin denetlenmesi gerektiğini de belirterek, fiyatların özellikle marketlerde çok yüksek olduğunu kaydetti.

ATSO İnovasyon Merkezi İNOVATSO

İnovasyon alanında hayallerin, fikirlerin prototipe döndüğü bir proje olan ATSO İnovasyon Merkezi  konusunda da açıklamalarda bulunan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, sanayide en büyük sıkıntının prototip oluşturmak olduğunu belirtti. Bu doğrultuda üç atölye oluşturduklarını ifade eden Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Elektronik, yazılım ve mekanik atölyeleri. Hepsinde de temel prototipleme için gerekli olan araç ve edevatlar bulunuyor. Bundan sonraki süreçte tamamen kullanıcıların talepleriyle araç parkı genişleyecek. Burası temel gereksinim, bir prototip oluşturacağı yer. İlk başlarken 3 boyutlu yazıcıyı aldık, robotik takımların kullanması için alındı. Bir üstü metal 3 boyutlu yazıcı, bütçesi hazırlandığında onu da alacağız, daha çok ihtiyaç.

Merkez toplamda 1 milyon TL ‘nin üzerinde bir maliyet. Kullanıcılar var. Günlük, aylık ve yıllık kullanımlar şeklinde abone olunabiliyor. Çok cuzi paralar alıyoruz. Günlük 10 TL, aylık 20 TL, yıllık 120 TL. 24 saat açık ve özellikle yazılımcılar geceleri de çalışabiliyor. Aylık ve yıllık kullanıcılar bir kartla 24 saat kullanabiliyor. Geceleri sadece mekanik atölyesi kapalı oluyor iş sağlığı güvenliği açısından. Üyeler etkinlik ve eğitimlerden ücretsiz yararlanabiliyor.”

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir