Ziraat Bankası Hayvancılık ve Su Ürünleri Kredileri

Ziraat Bankası Hayvancılık ve Su Ürünleri Kredileri

Ziraat bankası, hayvancılık ile uğraşan ve su ürünleri yetiştiriciliği yapan vatandaşlara 2018 yılında da kredi vermeye devam ediyor.
Hayvancılık Kredisi Genel Bilgiler
Hayvancılık kredisi, Ziraat Bankasının hayvansal üretim konularında faaliyet gösteren vatandaş ve işletmelere sunulan kredi türüdür.
Krediden, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık, kanatlı hayvancılık ve arıcılık vb. konularda yatırım yapan vatandaş ve işletmeler faydalanabilir.
Özellikleri
Hayvansal üretim faaliyetlerinde bulunan kişi ve işletmelerin; ilaç, yakıt, yem, makine, onarım, kira, sigorta ve benzer giderler için bankadan kredi talebinde bulunabilirler. Aynı zamanda yukarıda sayılan hayvan türleri alımlarına ait giderler için kredi veriliyor.
Ziraat Bankası kredi koşullarına ve üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararlarında yer alan kriterleri sağlıyorsanız sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli kredi imkânından yararlanabilirsiniz.

Su Ürünleri Kredisi Genel Bilgiler
Deniz, göl ve havuzlarda su ürünleri yetiştiriciliği ve iç sularda su ürünleri avcılık vb. faaliyet gösteren kişi ve işletmeler Ziraat Bankası su ürünleri kredisinden yararlanabilir. Her türlü balık türleri avcılığı yetiştiriciliğine ilişkin yatırım ve giderler için vatandaşlar bu krediye başvuru yapabilir.
Özellikleri
Su ürünleri yetiştiriciliği veya avcılığı kapsamında ihtiyaç duyulan; uğraşılarla ilgili her türlü alet ve ekipmanların bakım-onarım giderleri ile sigorta, buz, kasa vb. alımı; yetiştiricilikte yavru, balık, yem, ilaç, yakıt vb. giderler ile avcılıkta tekne bakım-onarımı, yakıt, işçilik vb. giderleriniz için Ziraat Bankası su ürünleri kredisinden yararlanabilirsiniz.
Her türlü avlanma ve yetiştirme araç-gereçlerinin alımı; üretme havuzu, soğuk hava deposu gibi binaların yapımı; motor, tekne, balıkçı gemisi, balık bulucu sistemler ile balık ağı alımı; açık deniz balıkçılığında dalyan, kafes vb. üretim tesisine yönelik harcamalarınız ile çeşitli demirbaş alımlarınızı bu krediden faydalanarak gerçekleştirebilirsiniz.
Koşullarınız ile üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararlarında yer alan kriterleri sağlıyorsanız sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli kredi imkânından yararlanabilirsiniz.
Kredi Başvuru Kanalları
Ziraat bankası hayvancılık ve su ürünleri kredilerine başvuru yapmak için bankanın en yakın şubesine gidebilir, detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir