Ziraat Bankası KOBİ Değer Kredisi

Ziraat Bankası KOBİ Değer Kredisi

Geçtiğimiz günlerde hükümetin de destekleri ile hayata geçirilen KOBİ Değer Kredisi Veren Bankalar arasında Ziraat Bankası da ön planda geliyor. 13 bankanın katılımı ile hayata geçirilen KOBİ Değer Kredisi ‘nde kredi kullandırımları başladı. Bu anlamda anlaşmalı bankalar KOBİ Değer Kredisi  için kredi başvurularını almaya başladılar. Kampanya kapsamında kredi başvurusu yapabileceğiniz bir seçenek de Ziraat Bankası KOBİ Değer Kredisi.. İşte ayrıntılar..

Ziraat Bankası KOBİ Değer Kredisi

Türkiye’deki ticaret ve üretim başta olmak üzere tüm sektörlerde faaliyet gösteren ekonominin en önemli mimarlarından olan KOBİ ’lere yönelik KOBİ Değer Kredisi uygulaması hayata geçirilmişti. KOBİ’lere uygun koşullarda işletme sermayesi finansman desteği sağlanması amacıyla KOBİ Değer Kredisi ürünü Ziraat Bankası tarafından da uygulamaya alındı.

KOBİ Değer Kredisi ile ihracat yapanlar ve imalat sektöründe faaliyet gösterenler öncelikli olarak faydalanabiliyorlar. Ancak bu kredi avantajından yararlanacak sektörler sadece bununla sınırlı değil. Ziraat Bankası Kobi Değer Kredisi ile tüm sektörlerden, yıllık cirosu 25 milyon Lira ‘nın altında olan mikro ve küçük ölçekli KOBİ ’lere Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaleti ile uygun şartlarda finansman desteği sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası KOBİ Değer Kredisi Şartları

Kampanya kapsamında imalat sektöründe faaliyet gösteren ve / veya ihracat yapan KOBİ ’ler maksimum 1 milyon Lira ‘ya kadar KOBİ Kredisi kullanabiliyorlar. Diğer sektörlerde faaliyet gösteren KOBİ’ ler ise maksimum 500 Bin Lira’ya kadar kredi kullanabiliyorlar. Ziraat Bankası Kobi Değer Kredisi kapsamında kullandırılan krediler 6 ay anapara ödemesiz olmak üzere toplam 36 ay vadeli oluyor. Aylık eşit taksitli olarak işletme kredisi olarak kullandırılan kredinin aylık faiz oranı yüzde 1,54, yıllık faiz oranı ise yüzde 18,48 olarak belirlenmiştir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir