Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları Düşürüldü

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları Düşürüldü

Dün Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilen kredi faiz indiriminin ardından bankalar da anında reaksiyona girdi ve aynı günde birbiri ardına kredi faiz indirimlerine başladı. Pek çok sayıda bankadan gelen faiz indirimi haberi vatandaşı memnun ederken bankalardan yeni faiz indirimi açıklamaları da gelmeye devam ediyor. Ziraat Bankası kredi faiz oranları düşürüldü.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları Düşürüldü

Ziraat Bankası tarafından yapılan son dakika haberine göre kredi faiz oranlarında yeniden indirime gidildi. Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını 16 Eylül tarihinde itibaren geçerli olmak üzere geri çektiğini duyurdu.

Bilindiği gibi daha önce konut kredisi faiz oranlarını önemli oranda düşüren Ziraat Bankası, şu an itibari ile 500.000 TL altındaki konut kredilerinde faiz oranını aylık % 0,99 olarak uyguluyor. 500.000 TL ve üzeri konut kredilerde ise aylık faiz oranı % 1,19 olarak uygulanmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarında İndirim

Ziraat Bankası konut kredilerinde en düşük faiz oranını sunan bankalar arasında yer alırken, ihtiyaç krediis faiz oranlarını da indirmeye devam ediyor. Kurumsal kredi faiz oranlarını aylık % 13 – % 15,5 aralığına kadar indiren Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da maaş müşterileri için aylık % 1,25 ’e ve maaş dışı müşteriler için ise aylık % 1,35 ’e indirdi.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir