Ziraat Bankası Taksitli Krediler

Ziraat Bankası Taksitli Krediler

Taksitli Ticari Krediler genel olarak dış ticaret ile uğraşan firmalarla ve KOBİ’lere verilen krediler olarak adlandırılmaktadır. Ticaretle iştigal eden işletmelerin her türlü ihtiyaçlarına yönelik olarak finansal kaynak sağlamak amacıyla avantajlı faiz ve uygun geri ödeme şartlarında taksitli ticari kredi imkanı sunan Ziraat Bankası, firmaların ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilmelerini amaç edinmektedir. Bu bakımdan devlet bankası olarak en uygun ticari kredi imkanını sunmaktadır. Hem esnek ödeme planları hem de bütçenize uygun faiz oranları barındıran bu tür kredi, işletmeler için oldukça avantajlı olmaktadır. Taksitli ticari kredi başvurusu doğrudan şubelere yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Taksitli Kredi Özellikleri

1) Kredinin taksitler halinde ödenmesi şansı verilir.
2) Firmanızın durumuna göre bir ödeme planı belirlenir ve bu plan sizin için en avantajlı şekilde düzenlenir.
3) Kesinlikle vade dönemince faiz oranları aynı oranda kalarak değişmemektedir.
4) Şirketin yıllık cirosu, daha önceden aldığı krediler ve geri ödeme durumları değerlendirilmektedir.
5) Esnek ödeme planı, toplu faiz ödeme seçeneği, ayda bir ödeme ve belirli periyodlarla ödeme şansları bulunmaktadır.
6) Faiz oranları piyasanın en düşük oranları olmakta, ne kadar faiz oranıyla geri ödeme yapacağınız ve firmanız için belirlenecek ticari kredi faiz oranları firma özelinde belirlendiğinden en yakın şubeden faiz oranı öğrenilebilir. Tercih edilen vade oranı, çekilecek olan kredi tutarı, geri ödeme seçenekleri faiz oranlarına etki etmektedir. Taksitli Kredilere başvurular doğrudan şubelere yapılmakta ve tüm işlemler şubelerde gerçekleştirilmektedir. Bahse konu kredi ile ilgili tüm detaylar firmanızın özel durumunu ilgilendireceğinden, detayların hepsi doğrudan başvuru sırasında öğrenilebilecektir.

Başvuru Sırasında Gerekli Belgeler

1- Nüfus Cüzdanı, sürücü belgesi fotokopisi, pasaport fotokopisi
2- Firmanızın bağlı olduğu meslek kuruluşu üyelik belgesi
3- Şirketin ana sözleşmesinin Ticaret Sicil Gazetesi bölümü
4- Şirketinize ait mali kayıtlar
5- Şube tarafından istenecek diğer belgeler ( Gerekli görüldüğü takdirde istenecektir)

Ziraat Bankası Taksitli Döviz Kredisi ve Özellikleri

İhracat yapan firmaları desteklemek amacıyla sağlanan bu kredi, firmaların ihracat öncesi döviz ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla sağlanmaktadır. Ziraat Bankası Taksitli Döviz Kredisi Özellikleri;
1) İhracat ve İthalat kabul edilen teslim ve satışlar ile döviz getirici faaliyetlerle iştigal eden firmalara, taahhüt ettiği ihracatı yerine getirmesi şartı ile kullandırılmaktadır.
2) Eşit taksitler şeklinde aylık olarak geri alınan kredi de vade 60 ay olarak belirlenmiştir.
3) Taahhüt edilen ihracat yerine getirilmesi şartıyla, resim, harç, fon (KKDF) ve vergi muafiyeti vardır. Taksitli döviz kredisi ve ticari kredi hesaplama detayları şubelerden öğrenilebilmektedir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir