Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi Hakkında Merak Edilenler

Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi Hakkında Merak Edilenler

Turizm açısından Türkiye, coğrafi konumu sebebiyle çok elverişli bir ülkedir. Ancak bu elverişli doğaya rağmen, Türk turizm sektörü can çekişmektedir. Bu şartlar altında turizmi canlandırmak, turizm faaliyetinde bulunan firmalara maddi destek sağlamak, yeni projeler üretme teşvikinde bulunmak için ülkemizde pek çok turizm teşvik kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Uygun vade sayısı ve faiz oranı imkanları ile başta seyahat acentelerini ve konaklama tesislerine maddi destek sunma amaçlanmaktadır. Teşvik kredisi veren bankalar arasında akla ilk gelen banka ise Ziraat Bankası’dır.

Ziraat Bankası Turizmcinin Yanında

Kamu sermayeli devlet bankası olan Ziraat Bankası; turizm alanında yapılan yatırımların adetini ve kalitesini artırmayı amaç edinmiştir. Turizm destek kampanyası sunarak turizm işletmecisi müşterilerine kaliteli hizmet vermekten kaçınmamıştır. Bu destekten yararlanmak isteyen işletme sahipleri, kampanya ile ilgili detayları Ziraat Bankası’ndan alarak, başvuru işlemlerini ivedilikle başlatabilirler.

Turizm Destek Paketi Neleri Kapsamaktadır?

Ziraat Turizm Destek Paketi kapsamında; turizmle iştigal eden firmalara kısa ve uzun vadede maddi destek sağlanmaktadır. Ayrıca turizm destek paketinden faydalananlara banka, diğer bankacılık ürünlerinde de çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. Konaklama tesisleri, seyahat acenteleri, ulaşım sektörü gibi turizm alanında hizmet veren işletmelere rahat ödeme koşulları ile olanaklar sağlamakta; bakım-onarım ödemeleri, tesis kapasitesi artırımları, ticari gayrimenkul alımları, SGK ve vergi ödemeleri, tedarik sağlama gibi işlemlerde minimum iki yıl ödemesiz uzun vadeli yatırım kredileri imkanları sunmaktadır.

Turizm Destek Paketine Nasıl Başvuruda Bulunulur?

Ziraat’tan turizm kredisi nasıl alınır diye düşünenler, banka tarafından istenilen evrakları toplayarak herhangi bir Ziraat Bankası şubesine başvurabilirler. Ayrıca bireyler bankanın mobil uygulaması veya internet bankacılığı üzerinden ya da kısa mesajla da müracaatlarını gerçekleştirebilirler.

Turizm Destek Paketi Faiz Oranları

Ziraat Bankası’nın internet sitesinde de belirtildiği üzere faiz oranları dönemin ekonomik şartlarına göre yıllık 11-12 arasında değişmektedir. Faiz oranlarında çok fazla bir dalgalanma olmayacağını ön gördüğümüz Ziraat Bankası Turizm Destek Paketi’ne başvuruda bulunmak isteyen turizm işletmecileri internet sitesindeki hesaplama araçlarını kullanarak bu faiz oranlarıyla Ziraat Bankası turizm kredisi hesaplama işlemlerini yapabilirler.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Gökhan Ayhan

Gökhan Ayhan 4 yıllık üniversite mezunudur ve hayatına yazarlık yaparak devam etmektedir. Yazarlık yaparken aynı zamanda başka işlerde de çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir