Ziraat Bankası’ndan 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi

Ziraat Bankası’ndan 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi

Ziraat Bankası’ndan 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli kredi haberi geldi. Bugün Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın merakla beklenen seracılık paketini duyurdu. Yeni kredi paketinde 7 yıla kadar vade imkanı sağlanıyor. Yatırım tutarının % 75 ‘ine kadar, yıllık % 8,25 faizle kredi kullandırılacak. Destek paketi kapsamında sağlanan kredilerin 2 yıl geri ödemesi olmayacak. Toplamda 10 milyon Lira ‘ya kadar olan yatırımlarda hazine desteği sağlanacak..

Ziraat Bankası’ndan 2 Yıl Ödemesiz 7 Yıl Vadeli Kredi

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın seracılık kredi paketini duyurdu. Yatırımın % 75 ‘ine kadar toplamda 7 yıla kadar vadelendirme sağlanabilecek ve % 8,25 faizle 2 yıl geri ödemesiz kredi verilecek. Hüseyin Aydın yeni kredi paketi ile alakalı şu açıklamaları yaptı;

Bu vade yatırım kredisi için. Total yatırım kredisi kurguladığınız seraya göre. İşletme kredisi de vereceğiz, onu 14 ‘e böleceğiz. Ve burada o ürünlere göre daha piyasa koşullarıyla uygun işletme kredisi kredilendirmesini de yapmış olacağız. 10 milyon Lira ‘ya kadar yatırımlarda Hazine desteği sağlanacak. 2020 ‘ye kadar bu desteği devam ettireceğiz. İşletme kredilerindeki birim maliyetlerini de güncelledik.

Türkiye’nin Bütün Bölgelerinde Kredi Kullanılabilecek

Seracılığın yoğun olarak yapıldığı Türkiye ‘nin bütün bölgelerinde bu kredi uygulaması bugünden itibaren başladı. Hangi Ziraat Bankası şubesine giderseniz alabilirsiniz. Bugünden başvurursanız kredilerinizi hazır hale getireceğiz. Antalya ‘da ülkemizin çeşitli yerlerinde doğal afetlerde etkilenmiş başta sera üreticileri sıkıntıya girenlerin hepsinin kredisini yeniden vadelendiriyoruz. Hasar görmüşse onarım için yeniden kredi veriyoruz.

Seracılık Kredisi Kullanımları Başlıyor

Dün Türkiye İhracatçılar Meclisi Delegeler Çalıştayı ‘nda çeşitli açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ziraat Bankası ‘nın düşük faizli, Hazine tarafından sübvanse edilen seracılık kredisi sunacağını duyurmuştu. Yüksek gıda fiyatlarına karşı kısa, orta ve uzun vadeli planların hayata geçirilmeye başlandığını belirten Bakan Berat Albayrak, belediyelerin sebze meyve satışına haftaya başlayacağını da belirtmişti.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir