Ziraat Bankasından Faizsiz Tarımsal Sulama Kredisi

Ziraat Bankasından Faizsiz Tarımsal Sulama Kredisi

Faizsiz tarla içi modern basınçlı sulama sistemi yatırımları

Bankamız; 2007/12012 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı dahilinde tarla içi basınçlı modern sulama sistemlerinin (damla ve yağmurlama sulama sistemlerinin) kurulması amacıyla,

– Damla/yağmurlama boruları ve ek parçaları, filtre sistemi, su pompası, gübre tankı ve işçilik konularında yatırım maliyetinin tamamına kadar

– Azami 5 yıl vade ile

– Kredi kullandırılacak araziler için ödenecek her türlü tarımsal destekleme bedellerinin Bankamıza temliki ve en az iki kişinin kefaleti ve/veya maddi teminat karşılığında FAİZSİZ yatırım kredisi kullandırmaktadır.

Bu amaçla kredi talebinde bulunacak üreticilerimizin;

– Sulama ekipmanlarını Bankamızla anlaşması bulunan bayilerden temin etmesi

– Kredi kullandırılan arazi için ödenecek her türlü tarımsal desteklemelerin Bankamıza temlik edildiğine ilişkin “Temlik Sözleşmesi” imzalaması gerekmektedir.

Diğer Tarımsal Sulama Yatırımları
Bitki gelişmesi için gerekli olan ve doğal yağışlarla karşılanamayan suyun sağlanması ve değişik yöntemlerle toprağa verilmesini sağlamak amacıyla yatırım kredisi kullandırılmaktadır.

167 sayılı Yeraltı Suları Hakkında Kanun esaslarına göre su temini maksadıyla kazılar ve kuyular açılmasına yönelik yatırım kredisi taleplerinde; üreticilerimizin T.C.Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ilgili il/ilçe müdürlükleri veya ilgili il özel idareleri tarafından onaylanmış proje raporu ile Bankamıza müracaat etmeleri gerekmektedir.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Meral Yıldız

Meral Yıldız Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olup tam zamanlı olarak sitemizde editörlük hizmeti yürütmektedir. Ekonomi ve Kripto Paralar konusunda oldukça deneyimlidir.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir