Ziraat Bankası’ndan Yeni Kredi Paketi

Ziraat Bankası’ndan Yeni Kredi Paketi

Ziraat Bankası’ndan yeni kredi paketi müjdesi geldi. Ziraat Bankası, orman köylerinde yaşayan ve tarımsal faaliyetlerle iştigal eden veya etmek isteyen kişilere özel bir kredi paketi hazırladığını duyurdu. Ziraat Bankası tarafından duyurulan yeni kredi paketi yeni tarımsal üretim imkanları oluşturulmasını ve gelirlerinin arttırılmasına katkı sağlanmasını amaçlıyor.

Ziraat Bankası’ndan Yeni Kredi Paketi

Ziraat Bankası ‘nın yeni kredi paketi ile orman köylerinde ikamet eden ve çeşitli kurum ve kuruluşların ilgili eğitim programlarına katılarak sertifika almaya hak kazanan gerçek kişilerin, uygun tarımsal üretim faaliyetlerine yönlendirilmesi ve tarımsal üretimin arttırılması amaçlanıyor.

Yeni kredi paketi ile ayrıca mantar yetiştiriciliği, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği ve arıcılık konularında yapılacak yatırım harcamaları ile mevcut işletmelerin işletme giderlerinin daha uygun koşullarla ve sürdürülebilir şekilde finansmanının sağlanması amaçlanıyor.

İşte Yeni Kredi Paketinin Detayları

1 -) Ziraat Bankası ‘nın kredi paketi kapsamında toplamda 100.000 Lira ‘ya kadar kredi kullandırılabilecek ve özkaynak katkısı aranmayacak.

2 -) Yeni yapılacak yatırımlarda yatırımın büyüklüğüne ve işletmeye geçiş süresine bağlı olarak iki yıla kadar anapara ödemesiz dönem verilebilecek.

3 -) Yatırım kredilerine, yatırımın geri dönüş süresine uygun olarak yedi yıla kadar vade yapılabilecek. Kredinin geri ödeme dönemleri ve taksit miktarları da üretim dönemine dair muhtemel gelir miktarına ve gelir elde etme dönemlerine göre belirleniyor.

 

4 -) Ziraat Bankası tarafından paket kapsamında kullandırılan kredilere, kredi vadesi ile uyumlu faiz oranları uygulanacak. Ayrıca, ilgili Kararname ve Tebliğ ‘de belirtilen teknik kriterlerin sağlanması halinde, söz konusu krediler, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından sağlanan faiz desteğinden (sübvansiyon) faydalanabilecek.

5 -) İşletme kredilerinde gelir elde etme dönemi dikkate alınarak 14 aya kadar vade yapılabilecek.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir