Ziraat Katılım Bankası Faaliyetlerine Başlıyor

Ziraat Katılım Bankası Faaliyetlerine Başlıyor

Ziraat Katılım Bankası artık bankacılık hizmetlerinden yararlanırken faize bulaşmak istemeyen ve faizsiz bankacılık kullanarak islami kurallara uygun kredi ve kredi kartı kullanmak isteyenlere hizmet vermeye başlıyor. Devlet bankalarında bir ilk olacak Ziraat Katılım Bankası’nın ardından pek çok yeni katılım bankası da yolda.
Devler Bankaları olan Ziraat Bankası’nın yanında Halkbank ve Vakıfbank’ın da Faizsiz Bankacılık kurallarına uygun olarak Katılım Bankası kurma sürecinin devam etmekte olduğunu biliyoruz. Ayrıca Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) ‘nun elinde bulunan Emlak Bankası ve Türk Ticaret Bankası (Türkbank) da yakın zamanda Katılım Bankası olarak hizmetimize sunulacak.. Adabank’ın da kısa zamanda Katılım Bankası’na dönüşerek ticari hayatımızda yer alacağı gelen duyumlar arasında.

Ayrıca Türkiye bir atılım yaparak dünyadaki tüm Katılım Bankaları için bir nevi Merkez Bankası hükmünde faaliyet gösterecek Megabank projesini da adım adım hayata geçiriyor. İlk etapta İslam Kalkınma Bankası ve Endonezya’nın da katılacağı Megabank tüm dünyada faaliyet gösteren Katılım Bankaları’nı bir araya toplayarak Merkez Bankası görevini üstlenecek. Böylece ülkemiz dünyada bu alanda da bir liderlik misyonu üstlenmiş olacak…

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir