Ziraat Katılım Finansman Oranları Düştü

Ziraat Katılım Finansman Oranları Düştü

Bankalar kredi faiz oranlarını indirmeye devam ederken indirimlere katılım bankaları da katıldı. Ziraat Katılım Bankası da bir açıklama yayınlayarak 250 bin TL ve altındaki kredi kullanımlarında finansman oranlarını yüzde birin altına çekerek % 0,99 ‘a indirdiğini duyurdu. Açıklamada ayrıca bireysel finansman oranlarının da aşağı çekildiği belirtildi. İşte Ziraat Katılım finansman oranları..

Ziraat Katılım Finansman Oranları Düştü

Ziraat Katılım Bankası, bu haftadan itibaren geçerli olmak üzere bireysel ve konut finansman oranlarını düşürdü. Ziraat Katılım tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, bankanın bu haftadan itibaren düşük finansman oranları ile kredi kullandıracağı duyuruldu. Buna göre tutarı 250.000 TL ‘ye kadar konut finansman oranını, maksimum 180 ay vade için aylık yüzde 0,99 ‘a indirdi.

Ziraat Katılım, tutarı 250.000 TL ile 500.000 TL arasında olan konut finansman oranını ise 180 ay vadeye kadar % 1,19 ‘a düşürdü. 500.000 TL ile 1 milyon TL arasında olan konut finansman oranları ise 180 ay vadeye kadar % 1,29 olarak belirlendi. Banka 1.000.000 TL ve üzeri tutarlı konutlar için finansman oranını da azami 180 ay vade için % 1,39 olarak belirlendi.

Kredili çalışan konut sektörü firmaları, bu konuda Ziraat Katılım ile anlaşmaları halinde katkı payı ödeyerek daha uygun finansman oranlarıyla müşterilerine kredi kullanma imkanı sağlayabilecek.

Ziraat Katılım Finansman Oranları

Bireysel Finansman Oranları da İndirildi

Ziraat Katılım sadece konut kredisi finansman oranlarını düşürmedi. Banka tarafından yapılan açıklamada bireysel finansman oranlarının da aşağı çekildiği belirtildi. Buna göre Ziraat Katılım, azami 60 ay vade için tüm müşterilere % 1,59 ‘dan finansman kullandıracak.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir