Ziraat’ten Yüksek Getiri Sağlayan 2 Yeni Hizmet

Ziraat’ten Yüksek Getiri Sağlayan 2 Yeni Hizmet

Ziraat’ten yüksek getiri sağlayan 2 yeni hizmet.. Ziraat Bankası, hem müşterilerine enflasyon karşısında yüksek getiri sağlayan hem de ülke ekonomisine katkı sağlayan ürünlerine 2 yeni ürünü daha ekledi. Bu iki ürün ile birikimlerini bankada değerlendirmek isteyenlerin içi rahat olacak. Enflasyon Korumalı Mevduat ile enflasyon üzerinde getiri vaat eden Ziraat Bankası, Enflasyona Endeksli – Faiz Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı ile de parasını faize yatıranların enflasyon üzerinde getiri sağlamasını garanti ediyor.

Ziraat’ten Yüksek Getiri Sağlayan 2 Yeni Hizmet

Yatırımlarını ve birikimlerini TL olarak değerlendirmek isteyen müşteriler için TL tasarruflarında sabit faiz oranı korumasında yüksek getiri sağlayan Enflasyon Korumalı (3 Aylık Dönem ve Yıllık Getirili) Mevduat Hesabı ürününü kullanıma sundu.

Konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “Bankaların, asli görevi tasarrufların doğru alanlara yönlendirilmesinin yanı sıra ülkenin tasarruf tabanının da gelişimine katkı vermektir. Sunduğumuz ürünleri çeşitlendirerek müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm sağlamak da görevlerimiz arasındadır. Biliyoruz ki birikim ve tasarruflarını enflasyona karşı korumak için dövizde tutan oldukça önemli sayıda müşterimiz var.

Ülkemizde tasarrufların Türk Lirası ile yapılmasını sağlamak için bundan sonra da ürünlerimizi geliştirmeyi sürdüreceğiz. Bu kapsamda müşterilerimizin Türk Lirası mevduat birikimlerini desteklemek için iki yeni ürünümüzü hayata geçirdik. Bu ürünler; ” Enflasyon Korumalı (Üç Aylık Dönem ve Yıllık Getiri Ödemeli) Mevduat Hesabı ve Enflasyona Endeksli – Faiz Korumalı Mevduat Hesabı ” ifadelerini kullandı.

Ziraat Bankası Enflasyon Korumalı Mevduat Hesabı

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın yeni ürünlerle ilgili açıklamalarını şöyle sürdürdü;

  • “366 – 370 gün vade ile açılabilecek bu hesapta 3 ayda bir gelir ödemesi seçeneği de sunuyoruz.
  • Müşterilerimize gerçekleşen yıllık enflasyon oranına eklenecek bir getiri ile toplamda enflasyonun üzerinde bir getiri imkanı sağlıyoruz.

Enflasyon Korumalı ( 3 Aylık Dönem ve Yıllık Getiri Ödemeli ) Mevduat Hesabı, anaparasını enflasyon karşısında reel olarak korumak isteyen ve faizli bankacılık ürünlerine karşı hassasiyeti olan müşterilerimizin de birikimlerini değerlendirebileceği bir ürün.

Enflasyona Endeksli – Faiz Korumalı Vadeli Mevduat Hesabı

  • Açılışında sabit getirili vadeli mevduat faiz oranı taahhüt ediliyor. Vade sonunda taahhüt edilen faiz oranı, yıllık enflasyona eklenecek ilave oranla oluşan (Yıllık TÜFE artı ilave oran) yeni faiz oranı ile karşılaştırılıyor. İki oran arasında yüksek olan faiz oranından hesaba faiz işletiliyor. Böylelikle müşterilere Türk Lirası yatırımlarında garantili yüksek getiri sağlama ve enflasyondan etkilenmeme imkanı sunuluyor.
  • Vade süresi içerisinde hesaptan para çekilmesi durumunda vade bozulmuyor, vade sonunda hesapta kalan tutar üzerinden faiz işlemeye devam ediyor.
  • Yeni vadeli mevduat ürününün vadesi 92 – 370 gün aralığında belirlenebiliyor.

Enflasyon Üzerinde Getiri Garanti Ediyor

Sektördeki diğer bankaların da TL mevduatı destekleyen, her kesimden vatandaşımızın tercihlerine uygun alternatifler sunan benzer nitelikteki ürünler ile yatırım ve getiri çeşitliliği sağlayacaklarına inandığını ifade eden Hüseyin Aydın, ” Uygulamaya aldığımız ürünler ile TL birikim yapan müşterilerimize, birikimleri için enflasyonun üzerinde bir getiri elde imkanı sunuyoruz. Milli paramıza güvenerek ülkemiz ekonomisinin güçlenmesine de katkı sağlıyoruz. ” şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

Benzer İçerikler

Yazar Hakkında: Emre Solmaz

Emre Solmaz 4 yıllık maliye bölümü mezunudur, Yazarlık hayatına bu işe ilgi duymaya başladıktan sonra atılmaya karar vermiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir